Prodej  louky 3 110 m², Nezdice na Šumavě, okres Klatovy

Prodej Pozemek 580 000 Kč 3110 m²
Nezdice na Šumavě, okres Klatovy


Popis
Motto: …někde blízko bije srdce staré Šumavy….
Výměra: celkem o výměře 3.110 m2.
Lokalita: Nezdice na Šumavě, lokalita známá z Klostermannových románů a povídek dodnes v mnoha svých zákoutích nepostrádá tajuplnou a zádumčivou atmosféru typickou pro Šumavu. Nezdicko – krajina slavných šumavských „světáků“ je dodnes nedotčeno rušnou turistikou, jaká už je běžná v oblastech centrální Šumavy. Do Šumavského národního parku je odtud pár kilometrů, ale tady je klid. Malebná krajina pod mohutným vrchem Ždánovem, který má 1.066 m n.m. a s blízkým hradem Kašperk si zatím chrání svá tajemství. Obec Nezdice na Šumavě je středisková – je zde Obecní úřad, obchod, restaurace, lyžařský vlek, koupaliště a základní služby. Komfortní vybavenost je v pět kilometrů vzdálených Kašperských Horách a v rovněž blízké Sušici (cca 10 km).
Popis pozemku: kousíček za malebnou vesnicí se nachází nabízený pozemek, který má celodenní oslunění. Jeho spodní částí je rovinatá louka (pastvina). Jihovýchodní zalesněný svah se poté zvedá k vrcholu kopce Vápenice (734 m n.m.) a je zde dostatek stromů na případné palivové dřevo na táborák. Pozemek je zpřístupněn po místní komunikaci, která dále pokračuje k bývalému lomu, který se nyní stal romantickým místem se skálou. Z pozemku je krásná viditelnost na Nezdice i do širokého okolí a zvláště pak na protilehlý masiv hory Žďánov s výškou 1.065 m n.m.. Na dohled je i další významný bod - poutní kostel Narození Panny Marie v nedaleké vesnici Strašín. Pozemek není zatím určen k výstavbě, obec Nezdice na Šumavě nemá zpracovaný územní plán a s případnou výstavbou se bude nutno posečkat do jeho pořízení. Do té doby bude muset stačit přivezená maringotka, či stavba včelína, nebo posedu. Přes část pozemku vede vzdušné vedení elektřiny, končící v těsném sousedství trafostanicí, určenou k napájení bývalého lomu. Zdroj vody nebyl zatím na pozemku hledán.

Kontakt a podrobnější informace najdete kliknutím na tento odkaz (otevře se v novém okně):
        
sreality.cz

  
Oznámení emailem
Když v kategorii Prodej pozemků objevíme nový inzerát nebo změnu ceny existující inzerce, přijde Vám okamžité upozornění emailem.


Hledej
- + Hledej