Prodej  rodinného domu 192 m², pozemek 1 166 m², Nezdice na Šumavě, okres Klatovy

Prodej Dům 4 800 000 Kč
Nezdice na Šumavě, okres Klatovy


Popis
Pozemky celkem 1.166 m2, z toho zastavěná plocha a nádvoří 152 m2, zahrada 1.014 m2.
Lokalita: 4 km pod hradem Kašperk leží vesnice Nezdice na Šumavě-kdysi nazývané „Malá Praha“ díky částem vesnice s názvy Hradčany, Podolí, Pivovár a Papírna. Tehdy to tu prostě žilo, zde vznikly názvy jako šumaři, světáci, cirkusáci a to díky lidem, kteří se vydávali po Evropě s cirkusem a do Nezdic se vraceli po sezóně bohatší nejen o peníze, ale zážitky a zkušenosti. V současné době se Nezdice stávají rekreační oblastí, je zde koupaliště, lyžařský vlek s vlastní rolbou, 2 restaurace, obchod, obecní vývařovna, muzeum řemeslné výroby i zázračná studánka. Výhodou je i Obecní úřad, pošta a přímé autobusové spojení do Prahy. Do oblíbených Kašperských Hor je to 7 km a na nejvyšší horu tehdejšího protektorátu Čech a Moravy na Javorník (1.066 m.n.m.) je to 6 km.
Popis domu: původní chalupa prošla v roce 2000 rozsáhlou a citlivou rekonstrukcí a nyní může sloužit k rekreaci i k pohodovému trvalému bydlení. V témže roce byl dům i zkolaudován a vznikly zde dvě na sobě nezávislé bytové jednotky, z nich ta v horním patře může sloužit na pronájem. Dům byl odkopán a odizolován nopovou fólií obsypanou štěrkem. Je částečně podsklepen, v suterénu je nyní elektrokotel. V přízemí je byt 2+1 a je francouzskými dveřmi propojen na krytou terasu umístěnou na zahradě. Do patra vede mimo vnitřní schodiště i samostatný vstup a zde je byt 3+1 s velkou jihozápadní terasou. Okna jsou dřevěná zdvojená, na střeše je eternitová krytina, klempířské prvky jsou z pozinku a natřené. Úžasná je vlastní zahrada, kterou se dá malými vrátky projít na místní koupaliště. Koupat se však můžete ve vlastním bazénku na udržované zahradě s okrasnými i exotickými stromy či keři. K domu patří i garáž se skladem umístěnými naproti.
Inženýrské sítě: dům je napojen na obecní vodovod. Odkanalizován je zatím do jímky na vyvážení, ale do obecní kanalizace vzdálené 40 m není problém se připojit. Elektrika 230/400 V. Ústřední topení je teplovodní s novým elektro kotlem Protherm, možnost přitopit si malými kamny na dřevo – dům má dva komíny. Teplá voda je připravována ve dvou elektrických bojlerech.

Kontakt a podrobnější informace najdete kliknutím na tento odkaz (otevře se v novém okně):
        
sreality.cz

  
Oznámení emailem
Když v kategorii Prodej domů objevíme nový inzerát nebo změnu ceny existující inzerce, přijde Vám okamžité upozornění emailem.


Hledej
- + Hledej