385 01 Prachatice

Prodej Dům 12 498 000 Kč
385 01 Prachatice


Popis
Nabízíme k prodeji krásnou, typicky šumavskou, chalupu s velkou užitnou plochou cca 650 m2 a pozemkem 23.224 m2, nedaleko obce Kubova Huť. Chalupa je na krásném místě polosamota - umístěná v šumavské přírodě, obklopená zdravým porostem šumavských lesů a přitom s výborným dopravním spojením do Vimperku (6 km), Strakonic a Prahy. Zastávka autobusu 150 metrů od okraje pozemku. Ve Vimperku přímo u autobusové zastávky je Penny a Lidl.

Chalupu i pozemky je možné užívat i ke komerčním účelům (provozování penzionu, malé farmy, atp.).
Chalupa byla citlivě rekonstruovaná, při rekonstrukci byly dodržovány původní řemeslnické postupy, trámy sekané "od sekery", nová střešní krytina - ručně štípaný šindel - tlakově ošetřený v lázni proti hnilobě a škůdcům. Po pokrytí dvakrát ošetřen nátěrem dle technologických postupů. V interiéru podhledu střechy je původní šindel a na něm 20 cm tepelné izolace včetně parozábrany a paropropustné izolace a pokrytí novým šindelem. V chalupě jsou původní povalové stropy . Chalupa je nyní dispozičně řešena a užívána pro romantické trvalé bydlení (v sednici je nadstandardně výhřevná pec s ležením za pecí), a je zde započata výstavba pro další 4 apartmány s vlastními kuchyňkami a s vlastními koupelnami, včetně bidetů, a společenské místnosti, která je vhodná pro posezení více osob, ke kulturním akcím, či firemním večírkům. Největší apartmán má mimo přípravy sprchového koutu také přípravu na vanu s výhledem oknem do lesa, 2x WC, 2x samostatnou ložnici. Chalupa má více vstupů, proto je možné pohodlně chalupu užívat pro rodinné bydlení a samostatně pronajímat apartmány bez toho, aby bylo narušeno soukromí pro bydlení. Na terase, na kterou se vstupuje z chalupy, je udělaná příprava pro venkovní vířivku (včetně elektrorozvodů). Do chalupy si majitel nechal uměle přivést potůček, který je možno regulovat a užívat pro různé účely (pro ochlazování sudu s pivem, jako pro bazének po saunování atd.). Potůček napájí přilehlé uměle vybudované jezírko, které je vhodné pro chov pstruhů. Velikou výhodou chalupy je, že zde byla udělána velká investice do technického zařízení. Topení je řešeno tepelným čerpadlem voda-voda od renomované německé firmy STIEBEL, včetně veškeré elektroniky, s možností napojení na regulaci tepla po telefonu. Zbudováno pět 100 metrů hlubokých vrtů pro čerpání vody ze země (nevyčerpatelná konstantní teplota) nutná v horském prostředí pro maximální účinnost tepelných čerpadel (až 1:4). Bivalentním zdrojem tepla jsou elektrické patrony, nebo je celý systém propojen se zplynovacím kotle na dřevo VERNER. Jsou vybudovány veškeré rozvody, včetně rozvaděčů pro napojení podlahového topení. Veškeré rozvody vody (trojtrubkové z plastu) a veškeré odpady napojené na čističku odpadních vod. Na pozemku je vlastní studna (nevyčerpatelná) s velice chutným spodním šumavským pramenem (hloubka 22m). Třída energetické náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná (dle ) Cena: 12 498 000 Kč

Kontakt a podrobnější informace najdete kliknutím na tento odkaz (otevře se v novém okně):
        
reality.bazos.cz

  
Oznámení emailem
Když v kategorii Prodej domů objevíme nový inzerát nebo změnu ceny existující inzerce, přijde Vám okamžité upozornění emailem.


Hledej
- + Hledej