Popis
včetně odměny RK a právního servisu, Zprostředkujeme Vám koupi krásného a plochou velkorysého domu v ulici Kolínská města Kouřim. Dispozičně je dům řešen v současné době 3+1 s možností přestavby. Dům je v historickém jádru města a je zahrnut pod památkovou zónu leží cca 50 metru od Kouřimského náměstí.. Při vstupu do domu vejdeme do prostorné chodby, která působí jako centrum domu. Z chodby je přístup do kuchyně se spíží, tří neprůchozích pokojů, koupelny, samostatné toalety, spíže. Dále je zde samostatný vstup na půdu a do sklepa a také na zahradu. Velkorysá půda umožňuje vybudování dalších obytných místností. Sklep je velice prostory a zbudovaný ve starobylém stylu, je neuvěřitelné tři patra pod zem a historicky se dalo projít až pod Kouřimským náměstím. Zahrada je situována na jihovýchod. Na pozemku je garáž, dvě dílny pergola, a spousta skladovacích prostor. Kouřim je město ležící v okrese Kolín asi 21 km západně od Kolína. Žije zde přibližně 1 900 obyvatel a její katastrální území má rozlohu 1440 ha. V roce 2011 zde bylo evidováno 761 adres. K obci patří i místní část Molitorov. Od 15. století do roku 1848 byla Kouřim centrem Kouřimského kraje, který zahrnoval rozsáhlé území východně od Prahy. Náměstí o rozloze 16 250 metrů čtverečních je zachováno v původním rozsahu od založení města a patří k největším náměstím českých středověkých měst. Poprvé bylo vydlážděno roku 1536, současné dláždění je z poloviny 19. století. Pod náměstím se skrývají spletité podzemní chodby dodnes neznámého rozsahu.
Zástavba po obvodu náměstí je středověkého původu s gotickými sklepy. Domy měly původně podloubí a bohaté štíty. V roce 1811 postihl část náměstí požár, po němž byly při opravách z protipožárních důvodů všechny domovní štíty směrem do náměstí odstraněny a podloubí zazděna.
Na náměstí se také nachází Mariánská kašna z roku 1850, postavená na místě bývalého barokního morového sloupu z roku 1694. Ze zrušeného sousoší byla ponechána pouze socha Panny Marie Immaculaty.
Další zajímavostí náměstí je obrovský kámen Prokopa Velikého, který sem byl umístěn roku 1934 u příležitosti 500. výročí bitvy u Lipan.
Před chrámem sv. Štěpána se nachází socha sv. Jana Nepomuckého od neznámého autora z roku 1715.
Vice info u mne nebo na prohlídce. Dům je možno financovat hypotečním úvěrem, který zdarma vyřídíme rámci prodeje. Ev. číslo: 27486. Energetický štítek: G

Kontakt a podrobnější informace najdete kliknutím na tento odkaz (otevře se v novém okně):
        
reality.bazos.cz

  
Oznámení emailem
Když v kategorii Prodej domů objevíme nový inzerát nebo změnu ceny existující inzerce, přijde Vám okamžité upozornění emailem.


Hledej
- + Hledej