Popis
Nabízíme k prodeji komplex zámeckého areálu ve kterém jsou citlivě zrekonstruované historické objekty – zámek, zámecký kostel, dům správce a zámecký park. Obec a zámek Starý Hrozňatov jehož původní název byl Alt Kinsberg se nachází v okrese Cheb v Západočeském kraji, cca 10 km od hranic s Německem a 170 km od Prahy.

Podzemní podlaží má rozlohu 123 m², první nadzemní podlaží 347 m² a druhé nadzemní podlaží 391 m². Rozloha celého areálu s historickými nemovitostmi je 20.560 m². Zámek přebírali současní majitelé ve stavu, který vyžadoval komplexní rekonstrukci a revitalizaci. Byly provedeny četné práce, v první řadě statické zabezpečení objektů, výměna a oprava krovů, instalace nové střešní krytiny, vyčištění vnitřních prostor, příprava okenních a dveřních otvorů, osazení oken v podkroví, příprava na rozvody elektro, topení a odpadů, renovace venkovní fasády a provedení terénních úprav okolo všech objektů včetně kompletního ohrazení zámeckého areálu nově vybudovanou kamennou zdí.

Na místě dnešního zámku ve Starém Hrozňatově stával od začátku 13. století na skalnatém ostrohu nad meandry potoka původní románský hrad, z něhož se zachovala do dnešních dnů pouze okrouhlá románská věž zvaná Černá s více než 3 metry silnými zdmi o obvodu cca 32 m, vysoká 32 m. Ve druhé polovině 16. století byl renesančně přestavěn a brzy na to v r. 1647 poničen při obsazení švédskými vojsky. Poté částečně obnoven v barokním slohu. V druhé polovině 17. století byl vystavěn kostel Nejsvětější Trojice, který sloužil jako zámecká kaple, o sto let později byla na jeho místě vybudována nová barokní jednolodní kostelní budova s panskou oratoří, propojena chodbou přímo z hlavní zámecké budovy. Další přestavba spojena se změnou majitele v roce 1820 se nesla v duchu pozdního baroka. Také hradní areál byl od základu přebudován, po stržení jedné hradní věže, která hrozila zřícením, přibyly nové stavby v romantizujícím duchu. Část hradního příkopu byla zasypána a přeměněna v zahrady. V průběhu 19. století prošel zámek ještě jednou zásadní přestavbou, aby šlechtické obydlí splňovalo nároky reprezentativního romantického zámeckého sídle v pseudogotickém slohu. Ve 20. století po konfiskaci posledním šlechtickým majitelům, v době tuhé normalizace, se zámek a jeho areál užíval víceméně jako kanceláře a pozemky spravoval Státní statek.

Kontakt a podrobnější informace najdete kliknutím na tento odkaz (otevře se v novém okně):
        
sreality.cz

  
Oznámení emailem
Když v kategorii Prodej domů objevíme nový inzerát nebo změnu ceny existující inzerce, přijde Vám okamžité upozornění emailem.


Hledej
- + Hledej